IFAC Workshop vo Francúzsku

Každé tri roky sa odborníci z oblasti adaptívneho riadenia stretávajú na podujatí organizovanom od roku 1983 medzinárodnou federáciou IFAC pod názvom IFAC International Workshop on Adaptation and Learning in Control. Na tohtoročnom workshope predseda organizačného výboru profesor Fouad Giri privítal významné osobnosti z oblasti adaptívneho riadenia, akými sú profesor Alexander Fradkov, profesor Ioan-Doré Landau, doktorka Anuradha Annaswamy a mnohí ďalší. Workshop sa konal na pôde University of Caen Basse-Normandie vo Francúzsku v dňoch 3.-5.7.2013.

Mesto Caen, vzdialené dve hodiny od Paríža a desať minút od svetoznámych pláží Normandie, usporiadalo pre účastníkov workshopu privítaciu recepciu na radnici. Súčasťou recepcie bola prehliadka opátstva vybudovaného za čias Viliama Dobyvateľa, v ktorom radnica sídli. Spoločenský program workshopu zahŕňal aj výlet so sprievodcom po pamätných miestach vylodenia v Normandii počas druhej svetovej vojny.

Pracovníci nášho ústavu prezentovali na konferencii príspevok s názvom Adaptive Control of Time-Delayed Systems with Application for Control of Glucose Concentration in Type 1 Diabetic Patients.

xtarnik