Prehliadka pracovísk v rámci Európskeho týždňa robotiky

Ústav robotiky a kybernetiky spoločne s Národným centrom robotiky dňa 27.11.2015 usporiadali pre žiakov stredných a základných škôl prehliadku pracovísk pri príležitosti Európskeho týždňa robotiky (23. - 29. November 2015).

Európsky týždeň robotiky ponúka širokej verejnosti možnosť nahliadnuť do rôznych oblastí robotiky a súvisiacich odborov. Univerzity, výskumné centrá a firmy v celej Európe ponúkajú zaujímavé programy, aby pritiahli pozornosť verejnosti na svoje roboty a ukázali, ako robotika ovplyvňuje spoločnosť dnes i v blízkej budúcnosti.

Viac informácií na www.eu-robotics.net.

V rámci prehliadky videli návštevníci priestory Národného centra robotiky, servopohonové laboratóriá, laboratórium priemyselných riadiacich systémov či prezentáciu prvej slovenskej družice.

Podobné podujatia z minulosti:

DOD 2015
Stredoškoláci navštívili Národné centrum robotiky
DOD 2014
Hromadná študijná vychádzka
DOD 2013
Stredoškoláci na návšteve

Fotografie z prehliadky pracovísk:

Uložiť

xtarnik