zp_MG_7444x

Zlatá promócia 2026

Absolventov EF SVŠT z roku 1976.

Publikované: 03.06.2026

Dňa 20. mája 2026 sa v Aule Dionýza Ilkoviča na Mýtnej ulici v Bratislave konala Zlatá promócia absolventov Elektrotechnickej fakulty SVŠT z roku 1976 (stretnutie po 50-tich rokoch!). V tom roku končilo štúdium na našej fakulte 382 študentov - budúcich inžinierov, z toho bolo 54 absolventov študijného programu Automatizačná technika - priameho predchodcu študijných programov, ktoré v súčasnosti zabezpečuje Ústav robotiky a kybernetiky.

Po "detektívnom" pátraní sa po tých 50-tich rokoch podarilo nájsť kontakt na skoro 200 bývalých spolužiakov (z toho 28 z Automatizačnej techniky, ktorú v tom roku absolvovalo 54 študentov). Na stretnutí sa zúčastnili aj dvaja učitelia z nášho ústavu Jožko Dúbravský a Janko Kardoš - absolventi z roku 1976. Dekan FEI, prof. Ing. Vladimír Kutiš, PhD., odovzdal účastníkom pri slávnostnom akte pamätný diplom, poďakoval im za šírenie dobrého mena fakulty a oboznámil ich so súčasným stavom a rozvojom fakulty krátkou prezentáciou. Stretnutie absolventov pokračovalo spoločným slávnostným obedom. Verte, že spomienky boli aj po 50-tich rokoch obdivuhodne živé a všetci boli zo stretnutia so starými priateľmi nadšení, mnohí aj dojatí.

Ďakujeme vedeniu Fakulty elektrotechniky a informatiky a jej Oddeleniu marketingu za podporu organizácie tejto mimoriadnej akcie a veríme, že tradícia Zlatých promócií bude pokračovať.

Ďalšie informácie:
https://www.fei.stuba.sk/sk/verejnost-a-media/verejnost/aktuality/zlate-promocie-2026

_MG_7460x

Obr. #1